Zabieg SMILE - ceny w Krakowie

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który w ciągu ostatnich lat stał się niezwykle popularny zarówno w Polsce, jak i na świecie. Żyjemy coraz dłużej i chcemy do późnego wieku cieszyć się dobrym wzrokiem, aby móc czerpać z życia jak najwięcej. Medycyna w zakresie okulistyki bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku dekad i upowszechniła, dzięki temu zabiegi tego typu są znacznie tańsze niż kiedyś. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na laserową korekcję wzroku? W przypadku zabiegu SMILE zabieg trwa kilkanaście minut. Metoda ta jest minimalnie inwazyjna i daje naprawdę zadowalające efekty. 

Co to jest zabieg SMILE? 

Nazwa zabiegu jest skrótem angielskiego określenia Small Incision Lenticule Extraction. Część okulistów żartuje także, że ma to związek z zadowoleniem pacjentów po zabiegu. Jak przebiega zabieg? Za pomocą lasera femtosekundowego VisuMax® (firmy ZEISS) odpreparowywana jest mikrosoczewka. Na początku zabiegu laser działa głębiej, aby powstała tylna powierzchnia mikrosoczewki. To w tym miejscu korygujemy wadę wzroku. Następnie preparowana jest przednia powierzchnia mikrosoczewki. Tę mikrosoczewkę chirurg usuwa poprzez niewielkie nacięcie na powierzchni oka. Co ważne, do zabiegu metodą SMILE wykorzystuje się tylko jeden laser, a samo nacięcie jest minimalne. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i przebiega sprawnie. Co prawda, kilka godzin po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie szczypanie pod powieką, ale po objaw ten ustępuje już po kilku godzinach. 

Dla kogo zabieg SMILE będzie odpowiedni? 

Technikę SMILE wykorzystuje się do korygowania krótkowzroczności nawet do -10.00 dioptrii. Z zabiegu mogą skorzystać również osoby, które zmagają się z astygmatyzmem do 5.00 dioptrii. Przed zabiegiem trzeba się oczywiście zgłosić na badanie kwalifikacyjne, na którym lekarz oceni czy możemy skorzystać z laserowej korekcji wzroku. Metoda SMILE ma jeszcze jeden plus - badania naukowe udowodniły, że porównaniu do innych laserowych zabiegów, znacznie rzadziej występuje pooperacyjny zespół suchego oka. Dzieje się tak, gdyż w trakcie zabiegu nacięcie na rogówce jest naprawdę niewielkie i płytkie, dzięki czemu szybko się goi i nie pozostawia efektów ubocznych.

Ile kosztuje zabieg SMILE w Krakowie?

W klinice Vidium Medica w Krakowie można odbyć komplet badań kwalifikacyjnych. Badanie kosztuje od 195 do 290 złotych i obejmuje wywiad medyczny, topografię rogówki, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego czy OCT plamek i tarcz nll. Badana jest także gęstość komórek śródbłonka czy biometria optyczna. Jeżeli się zakwalifikujemy do zabiegu - wówczas możemy umówić termin w warszawskim oddziale kliniki, gdzie zostanie nam wykonany zabieg. Cena w przypadku jednego oka to 4 800 złotych. W przypadku dwoje oczu cena waha się między 8390 zł a 9600 zł. Zabieg ma charakter jednodniowy - konieczna jest jednak asystentura podczas powrotu. Co ważne - dzięki mało inwazyjnej metodzie - szybko możemy wrócić do wszelkich sprawności, a rehabilitacja po zabiegu jest krótka i bezbolesna.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zabiegu SMILE -> https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/smile/

Autor