Ile kosztują soczewki miniskleralne w Warszawie?

Soczewki miniskleralne zwane także minitwardówkowymi to produkt wysoce specjalistyczny. Soczewka ta jest większa niż standardowe soczewki - jej średnica może wynosić nawet do 18 milimetrów, podczas gdy zwykłe soczewki kontaktowe mają do 10 milimetrów średnicy, przez co pokrywają rogówkę w niepełnym zakresie. Soczewki miniskleralne dobierane są indywidualnie, gdyż wymagają znacznie większego dopasowania niż w przypadku standardowych soczewek. 
 

Soczewki miniskleralne - dla kogo będą odpowiednie?

Soczewki miniskleralne stosują pacjenci, u których stwierdzono m.in. Zespół Suchego Oka. Po założeniu ich na gałkę oczną, pomiędzy soczewką a rogówką powstaje przestrzeń, w której gromadzi się film łzowy, dzięki czemu oko jest stale nawilżone. Pacjenci zmagający się z tym schorzeniem często mają także nieregularną powierzchnię rogówki - soczewki tego typu mają także wówczas działanie korekcyjne. Schorzenie to częściej atakuje choroby starsze, a jako że kobiety żyją dłużej - częściej to one są bardziej narażone na wystąpienie Zespołu Suchego Oka.
 
Najczęściej soczewki miniskleralne stosuje się u pacjentów, zmagających się z zaawansowanymi postaciami stożka rogówki, czyli postępującej choroby oczu, w wyniku której rogówka staje się coraz cieńsza i przybiera stożkowaty kształt. Schorzenie to w większości przypadków dotyka obu oczu i rozwija się przez okres ok. 10 – 20 lat. Nieleczony stożek rogówki może doprowadzić do konieczności przeszczepu rogówki. Objawami stożka rogówki może być rozmywanie się obrazu, mnogie widzenie, pogorszenie widzenia w nocy czy nadwrażliwość na światło. Wczesna diagnoza choroby i sprawne podjęcie terapii pozwala skutecznie zatrzymać proces chorobowy.
 

Soczewki miniskleralne - jakie mają opinie?

Dobrze dobrane soczewki miniskleralne są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i bardzo komfortowe w noszeniu. Przed pierwszą samodzielną aplikacją powinniśmy przejść jednak szkolenie z okulistą, aby mieć pewność, że zakładamy je w sposób prawidłowy. Wysoką jakość wykonania soczewek podkreśla fakt, że mogą być wymieniane nie częściej niż raz w roku. Pacjenci korzystający na co dzień z soczewek miniskleralnych zwracają także uwagę na wyjątkową wygodę użytkowania, znacznie wyższą niż w przypadku tradycyjnych soczewek twardych. Stanowią zatem doskonałą alternatywę dla osób, u których nie sprawdziły się zwyczajne soczewki.
 

Soczewki miniskleralne - jakie są ceny w Warszawie?

Soczewki miniskleralne są nieco droższe niż tradycyjne soczewki kontaktowe, jednak często są one najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów zmagających się z chorobami rogówki. W Warszawie za wysokiej jakości soczewki miniskleralne zapłacimy od 1200 do 1700 złotych. Ich cena będzie zależała od dobranego nam przez okulistę typu. Na szczęście soczewek tych nie musimy wymieniać częściej niż raz do roku, a stosowanie ich znacznie poprawia komfort naszego życia codziennego oraz przyczynia się do zatrzymania wielu niebezpiecznych chorób.

 

Artykuł powstał we współpracy z vidiummedica.pl

Autor